з 16.08.23 ми тимчасово скасовуємо бонусну систему та знижуємо на 7,5% ціни на всі товари. Усі накопичені бонуси дійсні до повного використання, необмежений час
тел. (099) 388 15 15
тел. (073) 388 15 15
тел. (068) 388 15 15

Авіамоделі / Матеріали / Бальза /

Наявність:
Ціна:

Бальза для авіамоделей

Бальза – дерево, що походить з Південної Америки. Після промислового висушування воно стає найлегшим серед усіх дерев, що ростуть на нашій планеті. Висушена бальза, вміст вологи в якій не перевищує 6 відсотків, конкурує у твердості із такими відомими нам породами дерев північної півкулі, як дуб, бук і модрина. Наш досвід роботи з бальзою засвідчує, що в Україну постачаються і достатньо тверді її види, і такі, які важко назвати твердими.

Невелика питома вага та достатня міцність – дві стратегічні властивості бальзи, що роблять її придатною для застосування в авіамоделюванні. Бальза є саме тим «крилатим деревом», яке в залежності від товщини листа, використовується для обтягування моделей, для виготовлення нервюр, кромок чи шпангоутів. Бальза використовується для виготовлення елементів каркасу авіамоделей та для ремонту чи заміни пошкоджених деталей. Силові елементи конструкцій авіамоделей виготовляють переважно з карбону та сосни.

Зауважимо, що бальза не витримує падінь та різких ударів авіамоделей об тверді площини при посадках. Тому бальзу переважно використовують досвідчені авіамоделісти, які подолали початковий етап і стали упевненими пілотами, здатними пілотувати модель без прикрих несподіванок. Початківцям, моделі яких експлуатуються у «травмонебезпечному» режимі, радимо використовувати більш стійкий у таких ситуаціях екструдований пінополістирол (ЕРР).

В Україну бальза постачається пластинами розміром 100 х 10 см і товщиною від 0,8 мм до 30 мм.