з 16.08.23 ми тимчасово скасовуємо бонусну систему та знижуємо на 7,5% ціни на всі товари. Усі накопичені бонуси чинні до повного використання, необмежений час
тел. (099) 388 15 15
тел. (073) 388 15 15
тел. (068) 388 15 15


Авіамоделі


Акція

Акція
Авіамоделі

Авіамоделі
Радіоапаратура

Радіоапаратура
Акумулятори

Акумулятори
Сервомеханізми

Сервомеханізми
Регулятори

Регулятори
Двигуни

Двигуни
Пропелери, коки

Пропелери, коки
Матеріали

Матеріали
Петлі, кабанчики

Петлі, кабанчики
Елементи кріплення

Елементи кріплення
Паливо

Паливо
Колеса

Колеса
FPV

FPV



Авіамоделі

Радіокерована модель літака – політ душі на крилах мрії

Кожен, хто бачив наживо, як злітає rc-модель літака і демонструє в повітрі фігури вищого пілотажу, ніколи вже не забуде цього відчуття здивування і захоплення. А якщо у ваших руках пульт управління і авіамодель слухняно реагує на кожен найменший рух важеля, це відчуття важко передати словами. Радіокерований політ авіамоделі – дарує кожному пілотові, незалежно від його віку, яскраві, неповторні враження. Якщо ви хочете купити радіокеровану модель літака, раджу для початку детальніше ознайомитися із основними типами авіамоделей, їх призначенням та ступенем складності їхнього пілотування. Читайте про це далі.

Я вже багато років займаюся авіамоделюванням та пілотуванням радіокерованих моделей літаків. І кожному відвідувачу інтернет-магазину радіокерованих моделей hobbymania.com.ua намагаюся допомогти зорієнтуватися у величезній кількості літачків і літаків, щоб правильно обрати свою модель, із якою ви відчуєте невимовну радість радіокерованого польоту.

Від маленького планера до літака-велетня із триметровим розмахом крил

Моделі літаків – мабуть один із найстаріших видів авіамоделювання. У нас ви можете познайомитися з усіма типами моделей літаків, купити радіокеровану модель будь-якого типу, що є у продажі, отримати консультацію фахівця, замовити потрібну модель, якої нема у продажі за найкращою ціною. Це не обов’язково повинна бути дорога модель. Тим, хто розпочинає свій шлях у світі пілотування авіамоделей, я раджу рухатися вперед послідовно, підвищуючи свій досвід і свою майстерність пілота.

Як і з чого почати, як забезпечити собі правильний шлях в опануванні процесу пілотування авіамоделей, щоб ваш розвиток як пілота був оптимальним?

Для початку ознайомтеся із типами авіамоделей, систематизованих від найпростіших до найскладніших і від найдешевших до найдорожчих:

  • планер метальний – найпростіша авіамодель, запускається киданням із руки, політ самостійний, некерований. Метальні планери можна купити дитині у віці від 6-ти років, що робить перші кроки у світі авіамоделей.
  • літачок гумо-моторний (авіамодель літачка з гумо-мотором) – проста модель для молодшого шкільного віку із пропелером та гумо-мотором (резиновий джгут скручується перед запуском і, розкручуючись, обертає пропелер, що створює тягу). Політ моделі самостійний, некерований.
  • кордова авіамодель із електромотором – запускається на кордодромі або у місці з обмеженим доступом людей, пілот утримує модель на довгому корді. Модель летить по колу довкола пілота, політ – керований за параметрами висоти.
  • планер метальний великого розміру, радіокерований – запускається киданням із руки, без двигуна, обладнаний радіоелектронною апаратурою для управління польотом (рулі висоти та поворотів). Політ моделі – самостійний, радіокерований.
  • мотопланер, обладнаний двигуном – модель набирає висоту при допомозі двигуна, далі пілот вимикає двигун і пілотує модель у самостійному радіокерованому польоті.
  • моделі класу «фан» (fan-models)– прості моделі для початківців, легкі в пілотуванні, політ самостійний радіокерований;
  • авіамоделі-півкопії – моделі авіаційної техніки, які нагадутю справжні прототипи, обладнані електродвигунами;
  • пілотажні моделі для класичного пілотажу – виконання фігур вищого пілотажу. Зазвичай такі моделі бувають півкопіями та копіями реальної авіаційної техніки, що існувала у різні періоди історії світової авіації;
  • «3D пілотажні моделі» – пілотажні моделі із великими площами поворотних елеронів та рулів висоти для виконання під час польоту різноманітних акробатичних номерів і складних фігур;
  • радіокеровані моделі літаків, обладнані бензиновими двигунами внутрішнього згоряння, як правило значно більших розмірів за моделі, що належать до попередньо названих видів;

Весь розділ RC-factory – це моделі з EPP – еластичний пінополістирол, який має якісні ознаки гуми, бо може деформуватися і повертати собі попередню форму, разом із тим досить міцний і розрахований на численні удари й падіння. Переважна більшість моделей RC-factory – розраховані на 3D-пілотаж. Серед них є моделі із розмахом крил до 80 см, призначені для пілотування у великих приміщеннях (залах) і є моделі призначені для пілотування на вулиці із розмахом крил 1,0 – 1,2 метра. Обидва типи моделей є добрими «тренажерами», тобто моделями, на яких зручно відпрацьовувати техніку пілотування та виконання різноманітних фігур вищого пілотажу.

Світ сучасних авіамоделей достатньо великий, щоб обрати собі в ньому напрям на тривалий час, або й на усе життя. Хтось, наприклад, захоплюється спокійною красою польоту планера, комусь до вподоби танці (круті віражі моделей під музику) типу «фрі стайл» (free style), а комусь – наймиліший рев двигуна якоїсь півкопії чи копії розмахом 3-4 метри.

У нашому розділі «Літаки» ви зможете обрати собі клас моделі, що відповідатиме вашим уподобанням та можливостям:

  • RTF (Ready To Fly) – модель, повністю готова до польоту
  • ARF (Almost Ready to Fly) – модель, частково готова до польоту (без пульта керування і без акумулятора)
  • KIT – набір деталей, із яких треба скласти авіамодель;
  • Free Fly – вільно літаюча авіамодель без двигуна (планери метальні без двигунів та з гумо-моторами).

Від 6 до 80 років

Якщо мова йде про дитину, яка зацікавилася авіамоделюванням, то перший планер чи найпростіший літачок дитині зазвичай можна купувати тоді, коли вона уміє правильно і безпечно користуватися ножицями, тобто орієнтовно у віці 6 років. Наш досвід підказує, що першу радіокеровану модель дитині можна придбати орієнтовно у 12-річному віці.

Серед наших найповажніших клієнтів є чоловіки у віці 80 років, які самі пілотують авіамоделі і навчають цьому дітей в авіамодельних гуртках.

Авіасимулятор польоту – кращий спосіб навчитися пілотуванню

Усіх, хто ніколи раніше не пілотував авіамоделі, але хотів би вже завтра підняти свою модель літака у повітря, я змушений не те щоб розчарувати, а радше твердо поставити на землю. Реальне пілотування літака починається із навчання на авіасимуляторі польотів. Усіх, хто вважає, що навчитися пілотувати літак можна, так би мовити, у процесі, хочу застерегти: такі «експерименти» – досить дороге задоволення. Арифметика тут проста і переконлива. Симулятор польотів коштує в середньому $25 (називаю ціни в у.о., бо курс валют часто змінюється). Звичайна, не крута модель літака для 3D пілотажу коштує в середньому $100. Якщо ви через помилку в пілотуванні пошкоджуєте модель (не вганяєте її із розгону в землю, а пошкоджуєте, наприклад, при жорсткій посадці), то ремонт її – плюс-мінус – обійдеться вам у вартість авіасимулятора польотів. Витративши гроші на ремонт, ви починаєте розуміти, що треба вчитися і ще раз витрачаєте таку суму на купівлю авіасимулятора. Я починав пілотувати авіамоделі, коли ще не було авіасимуляторів і тому доводилося вчитися «на ходу». Зараз, коли є якісні авіасимулятори і комп’ютерні програми до них, я наполегливо раджу усім початківцям: перш ніж піднімати в повітря свою модель, налітайте на авіасимуляторі не менше, ніж 20-30 годин. Упевнене володіння віртуальною моделлю при допомозі важелів симулятора дасть вам на практиці відчуття не страху («Як її посадити, щоб не розбити?!»), а фантастичного задоволення від кожної секунди пілотування.

Слушна порада для батьків, діти яких просять зробити їм подарунок у вигляді дорогої радіокерованої моделі літака чи вертольота. Купіть дитині для початку авіасимулятор польотів і поставте їй завдання навчитися керувати віртуальною моделлю. Таким чином ви правильно підійдете до формування у вашої дитини потрібних навиків, уникнете в майбутньому значно більших витрат на ремонт пошкоджених та зруйнованих моделей і – найважливіше – перевірите наскільки серйозним є бажання вашої дитини мати дорогу радіокеровану модель.

В іншому випадку це може бути дороге, але дуже короткочасне задоволення на один-два польоти до першого падіння чи невдалої посадки моделі.

«Стартові» потреби авіамоделіста

Якщо ви вирішили купити радіокеровану модель літака, то разом із нею вам необхідно придбати ще кілька важливих речей, які ви купуєте на тривалий час:

  • пульт керування;
  • два-три комплекти акумуляторів (на одному літаємо, другий – в черзі на використання, третій заряджається);
  • зарядний пристрій для акумуляторів.

У нас можна купити модель літака класу KIT (набір деталей, із яких треба скласти авіамодель) разом із електронікою. Якщо авіамоделіст має достатньо досвіду для того, щоб із різних комплектуючих, що продаються у нас, спроектувати і зібрати модель власного, так би мовити, виготовлення, то йому знадобиться ще електронне та інше супутнє обладнання, яке теж є у нас в продажі:

  • двигун;
  • регулятор ходу;
  • сервомеханізми;
  • акумулятори;
  • кабанчики, петлі, тяги та ін.

Якщо літати, не падаючи, тобто не пошкоджувати модель у польоті та під час посадок, то, власне, більше нічого не потрібно для її подальшої експлуатації. Досвід підказує, що частіше за інші запчастини з ладу виходять пропелери: мінімальні проблеми під час посадки можуть мати наслідком пошкодження пропеллера.

Час від часу треба буде оновлювати акумулятори, розраховані на певний термін використання, але й вони можуть служити доволі довго при їхньому правильному використанні та зберіганні. Консультацію із цього приводу можна отримати в інтернет-магазині hobbymania.com.ua

Фірми-виробники радіокерованих авіамоделей, які ми рекомендуємо

RC-Factory – чеська фірма-виробник авіамоделей.
Multiplex – німецька фірма-виробник авіамоделей.