з 16.08.23 ми тимчасово скасовуємо бонусну систему та знижуємо на 7,5% ціни на всі товари. Усі накопичені бонуси дійсні до повного використання, необмежений час
тел. (099) 388 15 15
тел. (073) 388 15 15
тел. (068) 388 15 15

Обладнання / Інструмент / Паяльники /

Наявність:
Ціна:

Одним з головних інструментів будь-яких електриків, домашніх майстрів і радіоаматорів є паяльник, який дає можливість з'єднувати різні елементи, випаювати радіодеталі, ремонтувати електрообладнання і виконувати багато різних корисних дій. Сьогодні можна купити паяльники довільних конфігурацій, котрі різняться комплектацією, функціоналом і принципами роботи.

Тип нагрівача

Паяльники діляться на електричні та газові.

Купити електричний паяльник доцільно з метою пайки проводів і мікросхем. Всі електричні пристрої поділяють на такі види:

  • Спіральні. Найдоступніші, довговічні і практичні види нагрівачів. Недоліком є досить тривалий час нагрівання, що не так уже й важливо, коли потрібно купити паяльник для домашнього використання.
  • Керамічні. Більш тендітні і дорогі види нагрівачів, перевагою яких є швидке нагрівання.
  • Імпульсні. Також, як і керамічні, швидко гріються. Устаткування з такими нагрівальними елементами чудово підходять для робіт з друкованими платами і пайки мікросхем.

Окремими варіантами виконання є паяльні станції. Паяльна станція дозволить якісніше і швидше проводити пайку як проводів, так і мікросхем. Вона коштує більше звичайного паяльника, але в комплекті має різні підставки і ванни для очищення паяльника, дозволяє регулювати температуру жала.

Газовий паяльник слід вибирати з метою пайки проводів в різних розподільних коробках. Таке обладнання працює автономно, не вимагає електрики, що вельми корисно під час проведення електромонтажних робіт. Також такі паяльники можуть застосовуватися як фени для установки термоусадки. До недоліків слід віднести досить високу складність роботи з будь-якими мікросхемами. Додатково, під час горіння газу в повітря викидаються шкідливі для людини речовини, тому працювати треба лише в добре провітрюваних приміщеннях.

Потужність

За потужністю паяльники діляться на різні типи:

  • потужність до 10Вт - для пайки мікросхем та маленьких радіодеталей;
  • від 20 до 40Вт - відмінна техніка для паяння дротів, роз’ємів які використовуються в радіокерованих моделей та побутового застосування;
  • від 60 до 100Вт - для пайки грубих проводів;
  • більш 100Вт підходить для пайки радіаторів, досить великих металевих деталей і так далі.

Додаткові можливості

Сьогодні можна вибрати різні типи жал. Добре, коли жало нікельоване. Таке жало дуже просто чистити від нагару. У нас можна купити нікельоване жало (необгораюче жало), яке можна очистити за допомогою спеціальної губки, змоченої звичайною водою, але не рекомендується заточувати, оскільки ви заберете шар нікелю та жало почне обгорати.

Чудово, коли в комплекті є набір різних за формою жал. Завдяки різним формам жал збільшується обсяг робіт, які можна виконувати цим паяльником.

Мережевий шнур повинен володіти достатньою гнучкістю, бути довгим і мати подвійну ізоляцію.

Комплектація є важливим аспектом при виборі паяльника. Так, пристрої можуть бути обладнані кейсами, підставками під жала, різними очисними губками і так далі.

Паяльник з терморегулятором дозволить запросто змінити температуру нагрівання жала, пристрій з дисплеєм дозволить бачити значення встановленої температури.

Система для підтримки температури захистить обладнання від зайвого перегріву.